Albümler

Doğum fotoğraflarının çekim aşamaları

Doğumunuzun olduğu gün hastane odasında doğuma bir saat kala çekimleri yapmaya başlıyoruz. Doğuma gidene kadar ki bekleyişin tamamını ( Hamilelik fotoğrafları, ailelerle beraber çekim, eş ve diğer çocuklarla beraber çekim, doğum öncesi hazırlıklar, sizin ve diğer aile bireylerinin heyecanlı bekleyiş anlarını fotoğraflıyorum. Daha sonra annenin ameliyathaneye götürülüşü, ameliyathane dışında aile fertlerinin bekleyiş anlarını, babanın dışarıda bekleyiş heyecanını kareliyorum. Doğum sırasında ise bebeğin doğum anı, kordonun kesilmesi, bebeğin ilk bakımı ve muayenesi, bebeğin babası ile ilk buluşmasını, ilk öpücükleriniz, bebeğin ilk banyosu ve ilk kıyafetlerinin giydirilmesi,, bebeğinizin ilk odaya çıkarılması, anne ile ilk buluşması, ilk kucaklaşmalar ve ilk duygusal anlar, ilk emzirme anları, bebeğin diğer aile fertleri ve akrabalarla ilk kucaklaşması, bebeğin al ve ayak portleri, bebeğinizin portleri, çekirdek aile fotoğraflarını çekiyorum. ) Tüm duygusal anları elimden geldiğince karelemeye çalışıyorum. Özellikle eşinizin ve sizi dışarıda bekleyen diğer aile fertlerinin (anneanne, babaanne ve dedelerin) duygusal ifadelerini kaçırmamaya çalışıyorum. Genellikle doğum çekimleri bu süreçte ilerliyor ve her doğum çekimi size özel doğal görüntülerin elde edilmesiyle oluyor.

Fotoğrafları çekerken kesinlikle flaş kullanmamaya çok dikkat ediyorum. Eğer sizde dışarıdan bebeğinizi flaş ile çekmeye çalışan fotoğrafçılar olursa yada yakın aile bireyleri olursa uyarınız ben bu konuda çok dikkatli davranıyorum ve yakın aile bireylerini de bu türlü bir çekim gerçekleştirildiğinde uyarıyorum. Yeni doğan bebeğin gözleri flaş ışığına karşı tepki gösteremez. Bu nedenle bebeğin gözlerine ciddi anlamda zarar verir. Çekimler sırasında varlığımı hissettirmemeye çok özen gösteriyorum. Mümkün olduğunca doğal çekimler yakalamaya çalışıyorum. Çekimler sırasında sizin, eşinizin ve bebeğinizin huzurlu ve keyifli bir ortam yaşayabilmesi benim için son derece önemlidir.

Gebelik ( Hamilelik ) fotoğraflarının çekim aşamaları

Doğum zamanınızdan en az 2 yada 3 hafta kadar önce gerçekleştirdiğimiz çekimimizi evinizde yada size uygun olan herhangi bir dış mekanda gerçekleştiriyoruz. Bu çekimimizde siz, eşiniz ve çocuklarınızla beraber doğal eğlenceli bir çekim zamanı yaşamaya çalışıyoruz.

Doğum sonrası bebek ve aile fotoğrafları ( yeni doğan fotoğrafları )

Doğumdan 1 hafta kadar sonra ev ortamında gerçekleştiriğimiz fotoğraf çekimleri.. Bu çekimlerde bebeğimizi; annesi, babası ve diğer kardeşleri ile beraber çekiyoruz Bebeğimize özel kıyafetleri ile beraber çok hoş ve eğlenceli bir çekim gerçekleştiriyoruz.

Bebek ve aile fotoğrafları

Bebeğinizin eğlenebileceği, huzur içerisinde keyifli vakit geçirebileceği bir mekanda bebek ile beraber çekirdek aile fotoğrafları çekiyoruz. Bu çekimimiz genellikle bir dış mekanda gerçekleşiyor. Bebeğin tek portre fotoğrafları ile beraber aileninde portre fotoğraflarını çekiyoruz. Bu çekimizde heraher bir saat kısıtlaması, mekan kısıtlaması, poz verme sıkıntısı yaşamıyoruz. Siz eğleniyorsunuz ve o anlarınızı bende kayıt ediyorum.

Doğum günü ve parti fotoğrafları

Doğum günü öncesinde ve parti çekimleri öncesinde ailenin ve bebeğin potre fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra doğum günün tamamını davetlilerle beraber geçirdiğiniz keyifli anları fotoğraflıyorum.

Düğün fotoğrafları ve nişan fotoğrafları

Düğün ve nişan çekimlerinizin tamamını büyük bir titizlikle çekiyorum. Sabahın ilk saatleri ile beraber gelinin hazırlık aşamaları, damadın hazırlık aşamaları, sizin belirleyeceğiniz yada bizim önereceğimiz bir mekanda düğün yada nişan fotoğraflarının çekimi, gelinin evden çıkarılma aşamaları ve düğün mekanına kadar tüm aşamaları fotoğraflıyoruz.

 

Doğum albüm fotoğrafları

1 2  4  6 7   12