Baba ile İlk Buluşma Anları

Son günlerde çektiğim o kadar çok baba ile bebek buluşması var ki ama bu son çektiğim karelerde göz yaşlarıma engel olamadım. Çekimin sonuna kadar ve hatta o gece bu buluşmanın etkisinde kaldım. Bu mesleği bana bir kez daha sevdiren bu kareler ve anların duygusunu hemen sizlerle paylaşmak istedim. Uzun süredir bir şeyler yazamıyordum. Fakat bu duygusal anları heyecanı heyecanına sizlere hemen aktarmak istedim.

Koyabileceğim o kadar çok kare var ki ama bu fotoğraflara ayrı bir başlık atmak istiyorum. Sizlere diğer yazılarımda anne ve bebeğin ilk buluşma anlarını değişik karelerle ve baba ile bebeğin buluşma anlarını da bu başlık altından sizlere sunmaya devam edeceğim. Diğer buluşma anlarını da zaman buldukça bu başlığa yükleyeceğim. Gelelim bu unutulmaz anların yaşanmasına doğumumuz lokal olarak anne uyanık bir şekilde gerçekleştirildi. Babada bizle beraber ameliyathane de annenin yanı başında büyük bir heyecanla bu anlara tanıklık etti. Doğumun hemen ardından rutin olarak hemşirelerimizin gerçekleştirmiş oldukları muayeneler sırasında bebeğimiz odayı ağlamalarıyla inletmeye başladı. İşte tam bu sırada hemşireler babamımızı bebeğin yanına çağırdılar ve babanın ufak dokunmaları ile bebeğimizi sakinleştirmesini istediler.

– Ben senin yanındayım babacım –
– Ağlama yavrum –
– Seni hep seveceğim –
– Seni asla bırakmayacağım –
– Ben hep senin yanında olacağım –
– İyi ki dünyamıza geldin –
– İyi ki bizim minicik yavrumuz oldun –

Babadan dökülen her söz hem odadakileri çok duygulandırmıştı hemde bebeğimize güven duygusunu aşılamıştı. Onun yanında olduğunu biliyordu, ağlamaları ise tamamen kesilmişti. Sanki sesini tanımıştı bu kadar güzel anlara tanıklık etmek mükemmel bir duyguydu. Beni kucağına al babacım der gibi babasına o minicik elleri ile sarılıyordu.

Hemşilerin bu anları meraklı gözlerle izlediklerini gördüm. Bazen ufacık bir dokunuş ve minicik bir nefes tüm dünyanız olabiliyor. Bu duygusal havayı teneffüs etmek o anların dünyadaki en güzel anlardan birisi olduğunu tüm benliğiyle bizlere hissettirebiliyor. Tüm hayatı boyunca insanların bekledikleri ufak bir kaç saat yaşamları boyunca unutamayacağı anları yaşamak ve sizinde bu anlara tanıklık edebilmeniz bir kez daha yüce rabbimin ne kadar büyük ve ne kadar kudret sahibi olduğunu bizlere gösteriyor. Bu mutluluk dolu anların yaşanması bazen kötülüklerle dolu olan bu dünyayı güzel kılıyor.

– Neden insanlar kötü olur –

Bu kadar güzel anlara kötü düşüncelerle gölge düşürmek istemeyiz ama dünyamızda ve çevremizde yaşanan kötü olaylara da kayıtsız kalamayız. Bu konuya vurgu yapamadan geçemeyeceğim genç bir arkadaşımın -Özgecan Aslan- öldürülmesi olayı beni derinden sarstı. Ne zaman güzel bir ana denk gelsem onun sonrasında düşüncelerimin yaşanılan bu kötü olaya gitmesine engel olamıyorum. Babası aklıma geliyor annesi aklıma geliyor. Belki onuda babası minik kızım, minik yavrum diye seviyordu belki de böyle güzel bir buluşmaları olmuştu nasıl bir vicdan ki bir insana kıyabiliyor nasıl bir vicdan ki bir insana zarar verebiliyor hemde insafsızca -Özgecan Aslan- arkadaşıma kardeşime allahtan gani gani rahmet diliyorum yakınlarına da Allahtan sabır ve başsağlığı diliyorum.

Daha güzel ve daha mutlu bir dünya

Üzüntüler paylaştıkça azalır sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça çoğalır. İnşallah sevinçlerimiz hepimizin sevinçleri üzüntülerde hepimizin üzüntüleri olur. Daha bilinçli bir toplum daha sağlıklı nesiller ve daha vicdanlı insanlar hep yanımızda olsun Allah kimseye kötülük yapma fırsatı vermesin Allah hepmizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştirsin.

– Sorular –

İlk doğum fotoğrafını ne zaman çektiniz ?

Fotoğrafı çok uzun yıllardır hobi olarak yapıyorum. Daha sonraları doğum fotoğrafları çekmeye ve bu unutulmaz anlara tanıklık etmeye karar verdim.

Doğum fotoğrafçılığı yapmaya nasıl karar verdiniz ?

Doğum anlarını çeşitli fotoğraf sanatçılarından gördüm. Ülkemizde bu işi çok iyi yapan ablalarım ve arkadaşlarım var. Yurtdışında da aynı şekilde.. Hepsine çok teşekkür ediyorum bana bu işi sevdirdiler. Bu anlara tanıklık etmek anne ile bebeğin ilk buluşması, bebek ile babanın ilk buluşması bu duygusal anlar tamda beni ifade eden tanıklık etmek ve yaşamak istediğim anlar oldukları için bu işi yapmaya karar verdim.

Bir bebeğin doğum anına şahit olmak nasıl bir duygu ?

Bir bebeğin hayata gözlerini açması mucize olarak nitelendirdiğimiz anlardan birisi ve ilk gözünü açtığında sizi karşısında görmesi de bambaşka bir duygu. O ana tanıklık ettiğim çok fotoğraf var elimde 🙂 Daha sonra yıllar geçtikten ve çocuk büyüdükten sonra kendi fotoğraflarını görmesi de bambaşka bir duygu. Bu işi yaptığım için mutluyum.

dogumfoto

dogum-fotografcisi1 dogum-fotografcisi2 dogum-fotografcisi3 dogum-fotografcisi4 dogum-fotografcisi5 dogum-fotografcisi6 dogum-fotografcisi7

Benzer Konular

Yorum Gönder

Diğer çekim gerçekleştirdiğimiz hastaneler


Koç Üniversitesi Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Amerikan Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Ataşehir Şifa Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem International Hospital Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Altunizade Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Maslak Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

Medical Park Hastanesi doğum fotoğrafçısı
Taksim Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Bakırköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Florence Nightingale hastanesi doğum fotoğrafçısı
Kadıköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

ARŞİV