Hisar Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

Türkiyenin en özel sağlık kuruluşlarından birisi olan Hisar Intercontinental Hospital hastanesi sıklıkla doğum fotoğrafı ve doğum filmi çektiğim hastanelerden; Hastalarını ve misafirlerini son derece kaliteli şartlarda ağırlayan hastane doğum fotoğrafçılarına da alışık… Eğer Hisar Intercontinental Hospital hastanesinde doğum gerçekleştirecek anne adaylarımızdan biriyseniz öncelikli olarak fotoğraf çektirme isteğinizi Hisar Intercontinental Hospital hastanemiz ile daha sonra doktorunuzla bu isteğinizi paylaşmanız gerekiyor. Hastane ve doktorunuzdan gerekli izinleri aldıktan sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hisar Intercontinental Hospital Hastanesinde daha önce çekim gerçekleştirdiniz mi ?

Hisar Intercontinental Hospital Hastanesinde daha önce bir çok kez doğum fotoğrafçılığı gerçekleştirdim. Sezeryan doğum ve normal doğum olarak çekimlerini gerçekleştirdiğimiz doğum fotoğrafları, öncesinde aile ile çekim aşamalarını konuşuyoruz. Eğer sezeryan doğum ise ameliyattan 2 saat önce normal doğum ise rahim açıklığı 6-8 cm ulaştığında hastanede olmaya çalışıyorum.

Çekim aşamaları nelerdir ? Bunlar hakkında biraz bilgi verirmisiniz ?

İlk gün ameliyat öncesi çekimler, hamilelik pozları, baba ve annenin doğum öncesi heyecanlı bekleyişlerini, hamilelik video çekimlerini vs. gerçekleştiriyorum. Doğum öncesinde aile yakınlarının özlemlerini ve beklentilerini dile getirmelerini istiyorum ve doğum filmi için tüm bu anları kaydediyorum. Anne ve babanın doğum öncesinde bebeklerine son sözlerini yine aynı şekilde doğum filmi için kayıt altına alıyorum.

– En özel anlar

Doğumun yaklaştığı ve anne adayının doğum için son hazırlıklarını gerçekleştirdiği aşama ailenin duygusal anlamda en yoğun olduğu anlar oluyor. Bu anları mutlaka hem video hemde fotoğraf olarak kareliyorum. Babanın anneye destek olduğu anlar diğer aile fertlerinin duygusal ve endişeli bekleyişleri, annenin ameliyathaneye giderken yaşadıkları tüm anları video ve fotoğraflarla kayıt altına alıyorum

– Doğum anları

Yine en özel anlardan birisi olan doğum anında iki adet kamera kullanıyorum. İlk kameram doğum filmi için sürekli olarak açık kalıyor ve tüm ameliyatı kayıt altına alıyor. Diğer kameram ile doğum anlarını fotoğraflıyorum. Ameliyat bittiğinde elimizde hem yüksek kalitede fotoğraflar hemde doğum filmi için ameliyatın tamamının videosu oluyor. Böylece hiçbir anı kaçırmadan kayıt altına almış oluyorum. Doğum fotoğrafçısının profesyonelliği tam olarak bu anda ortaya çıkmaktadır. Bu sıradan bir fotoğrafçının asla kayıt edemeyeceği bir zaman dilimidir. Saniyeler içerisinde doğum gerçekleşir ve biter. Eğer siz 10 yada 20 saniyelik bir zaman diliminde bu görüntüleri alamazsanız tüm anı ve ailenin hayatında bir kez yaşayacağı en önemli saniyeleri kaçırmışsınız demektir. O saniyeler bir daha asla geri gelmeyecek… Bu kadar önemli ve değerli olan bir zamanı sıradan bir fotoğrafçının yada sıradan bir aile yakınınızın ellerine bırakamazsınız. Bırakırsanız da ömür boyu bunun pişmanlığını yaşabilirsiniz. Bu uyarılarımızı da gerçekleştirdikten sonra doğum anında başka hangi kareleri ölümsüzleştirdiğimizi anlatmaya devam edelim… Doğum anı sırasında doktorun bebek ile verdiği pozlar, bebeğin babası ile ilk buluşması ve ilk teması annenin bebek ile ilk buluşması, çekirdek aile pozları ve videolar ile doğum anı hiç bir saniyesi kaçırılmadan kayıt altına alınır.

– Doğum sonrası

Doğum sonrası bebeğin ilk muayenesi, ayak izleri, bebeğin odaya  getirildiği ve anneye verildiği anlar, ilk emzirme, aile yakınları ile ilk teması, kardeşleri varsa onlarla çok özel çekilmiş anlar vb.. bir çok kareyi fotoğraflıyor ve video olarak kayıt altına alıyorum.

İlk gün çekimleri hemen hemen bu aşamalarla sonlanıyor ve aileyi daha fazla yormadan ilk gün çekimlerini tamamlıyorum.

İkinci gün çekimleri

İlk gün tamamen doğal pozlamaların olduğu fotoğraflardan sonra ikinci gün biraz daha kameraya dönük olduğumuz pozlamalar gerçekleştiriyoruz. İkinci gün bebeğin ilk duşu video ve fotoğraf çekimleri, çekirdek aile pozlamaları, bebeğin annesi ile ve babası ile ayrı ayrı pozlamaları varsa kardeşleri ile ayrı pozlamalar ve videoları, anne baba ve bebeğin üçünün olduğu pozlamalar ve artistik pozlamalarla ikinci günü sonlandırıyoruz.

Çekimleriniz neşeli mi geçiyor ?

Genellikle çok neşeli geçiyor. Mutlaka gergin olduğumuz çekimlerde var. Özellikle normal doğumlar annenin çektiği sancıları göz önünde bulundurursak bu çekimlerimiz biraz daha gergin ve sancılı geçebiliyor. Özellikle böyle durumlarda yanınızda “Profesyonel daha önce bu aşamalardan kendisi de geçmiş bir anne profesyonel bir fotoğrafçı” daha doğrusu sizinle empati kurabilecek birinin olması çok önemli… Eğer instagramdan beni takip ediyorsanız bu konuda daha önce çekim gerçekleştirdiğimiz annelerimizin bana göndermiş oldukları mesajlara göz atabilirsiniz.

Fotoğraf çekimi yenidoğan bebek için sakıncalı mıdır ?

Eğer fotoğraflama profesyonel bir fotoğrafçı tarafından gerçekleştirilecekse asla bir zararı yoktur. Size çok önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Yenidoğan bebekler ani flash patlamalarına karşı göz refleksleri gelişmediğinden dolayı tepki veremezler ve gözlerini koruyamazlar. Bazen gözümüze çarpan fotoğraf flashlarından bizler bile ne kadar rahatsızlık duyuyoruz. Yakınlarınızdan birisi dahi olsa bebeğinizi fotoğraf çekerken flash kullanmaması gerektiği konusunda uyarınızı yapınız. Bu durum kalıcı körlüğe bile neden olmakta çok hassas bir konudur.

Size ne zaman ulaşmamız gerekir ve fiyatlar hakkında bilgi verir misiniz ?

Doğumdan en fazla 1 ay en az 10-15 gün önce bana ulaşmalısınız. Randevularımız yoğun olduğundan dolayı bu zaman dilimleri içerisinde görüşmemiz uygun olacaktır. Fiyatlar ise size sunacağım bir kaç farklı paket içerisinde farklılık göstermektedir. Fakat bu fiyatlar mutlaka her ailenin bütçesine uygun şekildedir.

Benzer Konular

3 Yorum

Aylin

Merhaba Özge Hanım, eşimle sitenizi inceledik ve çok beğendik. Rica etsek bize doğum paketinizin fiyatlarını ayrı ayrı gönderebilir misiniz? Bir de doğum yapacağım hastane ile siz mi iletişim kuruyorsunuz yoksa biz mi haber veriyoruz? İyi çalışmalar dileriz.

D CAGAN

Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim Özge Hanım. Doktorumuzdan doğum konusunda kesin tarih ve doğum şekli ile ilgili bilgi aldıktan sonra sizinle iletişime geçeriz.

İyi çalışmalar dilerim

Doğum Fotoğrafçısı Özge

Detaylarla ilgili bilgileri mail adresinize ilettim.

Yorum Gönder

Diğer çekim gerçekleştirdiğimiz hastaneler


Koç Üniversitesi Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Amerikan Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Ataşehir Şifa Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem International Hospital Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Altunizade Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Maslak Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

Medical Park Hastanesi doğum fotoğrafçısı
Taksim Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Bakırköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Florence Nightingale hastanesi doğum fotoğrafçısı
Kadıköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

ARŞİV