En büyük aşkım ve tutkum doğum fotoğrafçılığı

Yıllardır fotoğraf çekerim.. Doğa fotoğrafları, portre fotoğrafları, mimari fotoğraflar, ürün fotoğrafları çok ama çok sevdiğim onları fotoğraflamaktan büyük mutluluk duyduğum sevimli kedi köpek hayvan fotoğrafları.. İçlerinde sizlere sunmak istediğim ve başka platformlarda paylaştığım fakat burada paylaşamadığım o kadar çok fotoğrafım var ki kısmet olursa başka başlıklar altında sizlere o fotoğraflarımı da paylaşmak istiyorum.. Fakat tüm bunların dışında benim için öyle bir alan var ki mesleğim olarak nitelendirdiğim onunla gülüp onunla ağladığım ve her gün yapmaktan büyük mutluluk duyduğum doğum fotoğrafçılığı…

Mesleğimi çok seviyorum

Meslegimi çok seviyorum.. Her işe gittigimde büyük bir heyecan kaplayo yüregimi.. Bebeklerimin pamuksu yüzünü görmek minik ve sıcak ellerini tutmak büyük güç veriyor bana.. Bazen işe giderken okadar yorgun oluyorum ki fakat hastanenin önüne gelir gelmez yaşadığım büyük heyecan ve duygu tüm yorgunluğumu alır götürür..

Ailelerle ilk tanışıklığım

Genellikle doğumdan önce hamile çekiminde yada farklı bir mekanda mutlaka ailelerimle görüşüp konuşup ne istedikleri, neler yapabileceğimizi her türlü ayrıntısı ile konuşur ve ailelerimle sımsıkı bir bağ kurarım. Bazen yoğunluk olduğunda ise telefon aracılığı ile yine o bağı ve samimiyeti ailelerimizle kuruyorum. Hastanede ilk tanışma ise benim açımdan bambaşka bir heyecan ve mutluluk oluyor. Ailemizle beraber dünyaya gelmek için sabırsızlanan bebegimizi beklerken ve çok keyifli fotoğraflar çekerken zamanın nasıl geçtiğini inanın anlamıyoruz.

Sabırsız bekleyiş ve heyecanlı dakikalar

Bebeğimizin dünyaya gelmek için sabırsızlandığı dakikalar hayatın en hızlı aktığı ve ne olduğunu hiç birimizin anlamadığı dakikakalardır. Bu dakikaları e anne nede baba hayatları boyunca asla unutamazlar ama o dakika da ne yaptıklarını da ve nasıl bir ruh hali içerisinde olduklarını da asla hatırlayamazlar. Çünkü o anda çok farklı ve karmaşık duygular o güne kadar asla yaşamadığınız duygular bir anda canlanır. Anne, baba, anneanne, babaanne, dedelerimiz her biri farklı bir sevinç farklı bir heyecan farklı bir dünya içerisinde bebeklerini beklerler… Hepsinin tek ve en büyük ortak duygusu sevgidir..

Benim dakikalarım

Mutlaka ama mutlaka sizde çok kuvvetli ve yoğun bir hisle bu duyguları yaşamaya başlıyorsunuz. Aile beraber el ele tutuşuyorsunuz. Sarılıyorsunuz. Anneanne ağlıyor size sarılıyor ve sizde dudaklarınızda kocaman bir gülümseme ve gözlerinizde yaşlarla onlara sarılıyorsunuz. Bazen özgecim ne olur elimi bırakma diye size sarılan anne, minicik yavrusunun elleri arasına parmağını koyan babanın kocaman mutluluklarını yaşıyorsunuz.

Ameliyathaneye giriyorum

:))) evetttt ben ameliyathaneye gidiyorum.. Arkamda annaannenin, babaannenin, dede ve halasının ıslak bakışlarına baka baka ameliyathaneye doğru gidiyorum. Kapıda kocaman girilemez yazısını aşıyorum ve bebeğimizin ilk dünyaya geldiği mekana doğru adım adım ilerliyorum. Kapılar açılıyor ve mavi önlükler mükemmel ötesi steril bir ortamın içerisine giriyorum. Herkes mükemmel bir titizlikle çalışıyor. Annenin ve bebeğinin sağlığının mükemmel olması için olağandışı gayretle çalışan insanlar doktorlarımız ve sağlık personelleri hepsine çok büyük bir saygı ve sevgiyle bakıyorum. Kesinlikle ameliyathane kurallarını ihlal etmeden çok dikkatli ve çok profesyonel bir biçimde hareket ediyorum. Kesinlikle ama kesinlikle bu bir numaralı kural…

İşte bebeğimiz dünyaya geldi

Bebeğimizin dünyaya geldiği ilk saniyelerde odadaki en büyük ses benim makinemden çıkan click click diye denklanşör sesleri o kadar büyük bir hızlı ve heyecanla basıyorum. Makinalı gibi asla anı kaçırmamam lazım içimden hadi özge hadi özge diyorum. Bebek dünyaya geliyor. Kaçırmamam lazım. Beynim o kada hızlı işliyor ki saniyeler içerisinde diyafram ayarları, iso ayarları, netleme ayarları, odaklama, lens, ışık, bebek çıktı, ameliyathane ışığı, steril ortam, ayağımın altında ne var, annenin sağlığı, bebek ağlıyor mu, yanlış yerde duruyormuyum, fotoğraf nasıl çıktı, anı yakalayabildim mi ve dahası dahası çok dahası kafamın içindeki sorular, bilgiler, sorumluluk duygusu, sevinç, endişe tüm bunlar saniyeler içerisinde oluyor. Belki siz bunları okurken oofff diyeceksiniz ama kesinlikle bir tek cümlesini abartmadan ve çok daha azını anlatarak yazıyorum ama ben bunu her gün yaşıyorum..

İşte bebeğimiz hemşirenin kolları arasında ilk muayenesinde

Minicik elleri var, gözlerini kırpıştıra kırpıştıra zar zor açıyor, avazı çıktığı kadar bağırıyor. Bu onun için çok ama çok iyi ciğerleri açılıyor. Ağzına ve burnuna kaçan fazla su hemşireler tarafından çekiliyor ve oksijen verliyor. İlk kontrolleri yapılıyor. Kalbi dinleniyor. Sürekli ellerini ayaklarını oynatıyor. Sağlığı çok iyi… ilk anlarını çekiyorum. Minicik ellerini buruşuk ayaklarını çekiyorum. Sonra tartılıyor 🙂 kilosunu çekiyorum boyu ölçülüyor ayak izleri alınıyor. Kız yada erkek ailemizin dünyanın en mutlu hediyesini alıyor. Rabbim onlara mükemmel bir hediye sundu işte şimdi çok güzel bir aile oldular.

Baba minicik ellerinden öpüyor

Babalar genelde ürkek oluyor. Annelerin rabbim tarafından onlara bahşedilen annelik duygusu ile yavrusunu hemen sımsıkı kollarının arasına alıyor. Baba biraz daha ürkek bir zarar verebilirim endişesi ile sakalım batabilir aman mikrop bulaşabilir merhamet ve üyük bir sevgi ile yaklaşıyorlar.. Her bir kareyi mükemmel bir sevgi ve özlem ile çekmeye devam ediyoruz.

İşte annemiz odaya geldi ve ilk aile tablosu

Annemiz odaya geldi bebeğimiz giydirildi ve ilk aile fotoğrafımızın ardından bebeğimizin karnı doyacak.. Sonra mutlu aile tablosu çekimlerimize devam edeceğiz.

Bebeğimizin karnı doydu mışıl mışıl bir uykuya daldı

Bebeğimiz ilk odaya geldiğinde karnı çok aç oluyor. Mutlaka doymalı sonra mışıl mışıl bir uykuya dalıcak ve biz bebeğimizin videolarını ve fotoğraflarını çekeceğiz.

Diğer aile fertleri

En son aile fertlerimizle çekimlerimizi gerçekleştirip mükemmel bir 6-7 saati geride bırakıyoruz. Bu süreç genellikle sezeryanlı doğumlarda normal doğum çekimlerimizde ise bu çekim süreci çok daha fazla olabiliyor.

Sizlere tam bebeklerimizin doğduğu anlardaki fotoğraflarından bir kaç kare hazırladım.. Arşivimde bu fotoğraflardan yüzlercesi var. Hepinize sevgilerimi ve serlamlarımı iletiyorum..

doğum-fotoğrafçısı-940x550 acibadem-dogumfotografcisi amerikan-hastanesi-dogumfotografcisi copy atasehir-dogumfotografcisi copy bakirkoy-dogumfotografcisi copy basaksehir-dogumfotografcisi copy besiktas-dogumfotografcisi copy besiktas-dogumfotografcisi-1 copy beyoglu-dogumfotografcisi copy dogumfotografcisi-fiyatlari copy istanbul-dogumfotografcisi copy kadikoy-dogumfotografcisi copy maltepe-dogumfotografcisi copy maslak-dogumfotografcisi copy mecidiyekoy-dogumfotografcisi copy nisantasi-dogumfotografcisi copy sisli-dogumfotografcisi copy ümraniye-dogumfotografcisi copy zeytinburnu-dogumfotografcisi copy

Benzer Konular

6 Yorum

Sinem

Özge hanım yaptığınız işleri çok beğeniyorum ellerinize sağlık fotoğraflarınıza bakarken çok duygulanıyorum. İşinizi sevdiğiniz ve değer verdiğiniz ortada

Doğum Fotoğrafçısı Özge

güzel yorumunuz için teşekkür ederim Sinem hanım.

büşra

Merhaba Özge hanım,doğum anı fotografı çektirmek istiyoruz.Bununla ilgili olarak detay fiyat bilgisi ve süreciyle ilgili bilgi alabilir miyim.Teşekkrüler

Doğum Fotoğrafçısı Özge

fiyatlarla ilgili bilgileri mail adresinize ilettim..

Hülya

Merhaba,

Ağustos ayında doğum yapacağım. doğum anı fotoğraf çektirmek istiyorum. Fiyatlar hakkında bilgi vermenizi rica eder,şimdiden teşekkür ederim.

Doğum Fotoğrafçısı Özge

Hülya hanım fiyat bilgileri iletilmiştir.

Yorum Gönder

Diğer çekim gerçekleştirdiğimiz hastaneler


Koç Üniversitesi Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Amerikan Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Ataşehir Şifa Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem International Hospital Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Altunizade Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Maslak Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

Medical Park Hastanesi doğum fotoğrafçısı
Taksim Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Bakırköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Florence Nightingale hastanesi doğum fotoğrafçısı
Kadıköy Acıbadem Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı
Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Doğum Fotoğrafçısı

ARŞİV